نویسار

یادداشت های یک برنامه نویس وب

نویسار

یادداشت های یک برنامه نویس وب

نویسار

اینجا صرفا محلی برای یاداشتها و بیان تجربه های شخصی صاحب وبلاگ می باشد.

پیوندهای روزانه

۴ مطلب در فروردين ۱۳۹۲ ثبت شده است

 

 

شما توسعه دهنده نرم افزار هستید؟ یا شاید مثل من با توسعه دهندگان و طراحان واسط کاربری زیادی در تماس باشید. حتماً در طی صحبت‌هایتان درباره پروژه های مختلف بارها به این جمله برخورده‌اید که: “این جدیدترین تکنیک در توسعه هست و اگر کاربر نمیتونه از اون استفاده کنه مشکل اونه نه من” یا “من نمیتونم برای همه مرورگرها طراحی کنم، اگه هنوز داره از اینترنت اکسپلور استفاده میکنه همون بهتره که طرح من رو نبینه” و مثال‌های بسیاری از این دست که حتماً شما هم بسیاری از آن‌ها را در ذهنتان دارید

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۳ فروردين ۹۲ ، ۱۰:۳۹
محمد رعیت پیشه

به‌احتمال زیاد اولین سوالی که یک فرد، پس از اطلاع درباره موضوع فری‌لنسری از خود می‌پرسد، این است که آیا می‌تواند شغلش را به‌عنوان یک فری‌لنسر آغاز کند یا نه؟

 

طبیعتا مهم‌ترین مسئله هنگام شروع یک کار، اطلاع کامل از جوانب مختلف آن است. شما به‌عنوان کسی که قرار است تصمیمی در این رابطه بگیرید، باید بدانید که اصلا فری‌لنسری برای شما مناسب خواهد بود یا این‌که بهتر است عطای چنین کاری را به لقایش ببخشید! در این رابطه، چند نکته مهم وجود دارد که توجه اولیه به آن‌ها، باعث تصمیم‌گیری بهتر برای انتخاب شما خواهد شد.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۲ فروردين ۹۲ ، ۰۹:۱۹
محمد رعیت پیشه

یکی از مزایای پیچیده و در عین حال ارزشمند فریلنسر بودن، آزادی در زمان‌بندی است؛ به خصوص وقتی آنلاین کار می‌کنید. چرا که محتوای دیجیتال را می‌توان از هر نقطه‌ای و با هر کامپیوتری تولید کرد. این بدان معناست که نویسندگان، طراحان و برنامه‌نویسانی که از راه دور کار می‌کنند، پیوسته به سوی ابزار ارتباطی بهتری در حرکت هستند.

 

گاهی اوقات این موضوع منجر به ارائه راه‌حل‌های جدید و یا حتی خلق نرم‌افزار توسط شما می‌شود. اما در نهایت بزرگ‌ترین هدف باید امنیت حساب‌های شما و مشتریان‌تان باشد. در این مقاله در وبلاگینا، به بحث درباره ایده‌های امنیتی مناسب فریلنس‌ها می‌پردازیم.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۲ فروردين ۹۲ ، ۰۹:۱۵
محمد رعیت پیشه

داشتن یک قرارداد خوب برای تمامی مشاغل طراحی یک امر بسیار مهم است که این موضوع برای حیطه طراحی وب سایت نیز صادق می باشد. قراردادها یک راه مناسب برای اینست که مطمئن شوید که  شما و مشتریانتان بر روی تمام جنبه های یک پروژه به توافق رسیده اید. این روش یکی از راه های محافظت از خود در برابر آسیب های احتمالی و به خصوص پرداخت های مشتریان است.

بعضی از طراحان وب ممکن است از پیش نویس های قرارداد کاری و اینکه یک قرارداد باید شامل چه نکات خاص و حیاتی باشد ، بی اطلاع باشند!

بنابر این امروز ما با شما یک راهنما در مورد چگونگی نوشتن یک قرارداد طراحی وب سایت را مرور می کنیم.

۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۵ فروردين ۹۲ ، ۱۱:۴۳
محمد رعیت پیشه